Kronika

2012 Strašidelný hrad

 

První den bylo krásné počasí. Děti se ubytovaly a hned vyrazily k blízkému rybníku Čerňák. Celých čtrnáct dní jsme putovali za různými strašidly, každý oddíl si vymyslel originální jméno. Dalším úkolem bylo vyrobení totemu, na který mohli použít jen přírodní materiál. V průběhu jsme oslavili Vánoce. Putování bylo krásné a rozmanité, celá cesta byla vyobrazena na táborové nástěnce i se všemi strašidly. Putování bylo ukončeno krásnou vzpomínkovou medajlí. Hlavní vedoucí byl Dif, zástupce vedoucího Bíba a program vytvořila Svíťa.

2013 M.A.S.H.

Tento rok se vrací do tábora opět disciplína. Každý oddíl si v lese chachází své území, na kterém postaví bunkr. V celém průběhu hry oddíly mezi sebou své bunkry hledají.
Pod stany dětí je postaven jeden speciální stan – sklad zásob a munice. Noční hlídka musí sklad pečlivě hlídat, aby zásoby nebyly ukradeny. Při rozmanitých hrách děti získávaly body.
Tento rok jsme z důvodu bezpečnosti zbourali v táboře letitou věž.
Hlavní vedoucí byl Plukovník Dif a zástupce podplukovník Bíba. Na kontrolu přijel i generál.
Program připravil Míra.

 

2014 Dračí doupě

Po rozdělení do oddílů si děti vymyslely jména a vyrobily si originální štíty pro každý oddíl. Štíty si oddíly museli pečlivě hlídat.
Celý příběh jsme zahájili nočním rituálem v lese. Děti se po setmění vydaly do lesa, kde se konal začátek celého příběhu.
Hrálo se nespočet zajímavých her např. Koulovaná vlese... atd.. Každý oddíl si postavil v lese své opevnění.
Mišák s Klokanem opět zlobili, tak jejich stan skončil na Beraňáku. Jednu noc tedy spali na hvězdárně, protože byli líní stan sundavat dolů.
Hlavní vedoucí byl Dif a zástupce Bíba.
Program připravil Míra.

 

2015 Divoký západ

 

Tento rok bylo pro děti připravené veliké překvapení. Hlavní vedoucí vyhlásil mimořádný výlet do Pacova, dětem se moc nechtělo. Po části cesty, kdy šli děti pěkně po svých, k veliké radosti všech přijel autobus a dovezl je do Jihlavské Zoo. Tam se dětem velice líbilo.
Divoký západ začíná tajemným rituálem kolem ohně, který se po odříkání kouzelné formule sám zažehl.
Děti střílely z luku, zatloukaly hřebíky do klády a prolézaly pavučinou se zvonečky. Poslední třešničkou v závěru hry bylo rýžování zlata.
Program připravil Míra.
Hlavní vedoucí byl Dif.

2016 Cesta kolem

světa za 14 dní

Tento rok se děti vydaly na douhou cestu. Zažili na začátku příběhu vyloupení banky, pak byla uzavřena sázka a začalo putování kolem světa za 14 dní.
V každé zemi děti získávaly indicie z různých zdrojů, z novinových článků a z tématických her.
Na konci dne každý oddíl musel uhodnout, ve které zemi se nachází. Děti si užily mnoho zábavy, spoustu rozmanitých kostýmů. Proběhl karneval, discotéka a také jsme oslavili Vánoce. Děti si ozdobily stromeček. Také si vyrobili ozdobičky.
Hlavní vedoucí byl Dif
Program připravili Markéta s Jarkou
Program zrealizovali Dif s Kačkou. 
E-mail
Heslo
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one